Balancér batérií 24 48V

Nový produkt

vyrovnávanie 12V batérií v sérii 24 alebo 48V odstrani prebíjanie jednej alebo viacerych baterií v sérií. Čím sa predlží životnost batérií

Viac detailov

Skladové zásoby: 2 ks.

Pozor: skladom posledné kusy

69,600 € s DPH

58,000 € bez DPH

Detaily

Balancér batérií 12 24 48V je vhodný na balancovanie 12V batérií od 24-48V seriovom zapojení
Pri nabíjaní batérií v sérií vzniká rozdielne napätie v 12V článkov čo môže viesť k poškodeniu jednej 12V batérie v sérii
balancer meria napätie v batériách 12V a keď sa objaví vyššie napätie na batérii batériu zaťaží na úroveň druhej bat.
tým je zabezpečené rovnomerné nabíjanie batérií a aj lepšia životnosť

parametre:

Životnosť batériového banku môže byť podstatne skrátená nabíjania  nevyváženosťou jednotlivých batérií. Ide o situáciu, keď máte sériovo alebo séria-paralelne radenej 12 V batérie (nie iba paralelne!). V takomto systéme jedna 12 V batéria s mierne vyšším vnútorným odporom môže spôsobiť nedobití do plného stavu u paralelne radených batérií a prebíjanie u sériovo radených batérií. Nové batériové články alebo celé batérie radené do série majú takmer zhodné počiatočné vlastnosti. Ich drobné rozdiely sa zarovnajú počas absorpčnej alebo equalizační fázy nabíjania. Veľké rozdiely ale môžu viesť k nadmernému plynovania zapríčinené prebíjaním u viac nabitých batérií a nežiaduce sulfatácii menej nabitých batérií zapríčinené nedobitím do plného stavu.

Riešením je vyrovnané nabíjanie pomocou batériového balancéra. Ten vyrovnáva stav nabitia u dvoch do série zapojených 12 V batériou alebo niekoľko paralelných radov sériovo zapojených batérií. Akonáhle u 24 V systéme vzrastie nabíjacie napätie na viac ako 27,3 V, batériový balansér sa aktivuje a porovnáva napätie u dvoch do série zapojených batérií. Balancér dokáže presmerovať prúd o veľkosti až 0,7 A z jednej batérie (alebo paralelne pripojených batérií) o vyššom napätí do druhej batérie. Výsledkom rozdielneho nabíjacieho prúdu je navzájom zhodný stav konečného nabitia všetkých batérií.
 
Batériové balancéry je možno radiť aj paralelne pri zložitejších systému. U 48 V systéme sa tak použijú celkom tri balancéry (pozri schémy).
 
Vysvetlenie LED indikátorov:
Zelená LED dióda: zařízejí je aktívny a namerané napätie je vyššia ako 27,3 V
Horná oranžová LED dióda: odchýlka napätie je väčšie ako 0,1 V
Dolná oranžová LED dióda: odchýlka napätie je väčšie ako 0,1 V
Červená LED dióda: spustenie alarmu ak je rozdiel medzi sledovanými batériami väčšia ako 0,2 V. Alarm pretrváva až do stavu, kedy bude rozdiel nižší ako 0,14 V alebo ak napätie systému neklesne na nižšiu hodnotu ako 26,6 V

Význam alarmového relé
Za štandardného stavu je otvorené (neaktívny). K jeho uzavretie (aktiváciu) dôjde ak sa rozsvieti červená LED dióda, teda ak je rozdiel napätia medzi batériami vyššou ako 0,2 V. Akonáhle červená LED dióda zhasne, dôjde opäť k otvoreniu (deaktiváciu) relé (pokles rozdielu napätia medzi batériami je menšia než 0,14 V).

Reset alarmu
Vypnutie alarmu docielime vzájomným prepojením výstupov označených ako RESET. To môže byť vykonané pomocou spínača.
 
Inštalácia
1) Batériový balancér (balancéry) musia byť inštalované na dobre vetranom zvislom povrchu v blízkosti batérií (ale vzhľadom k možnému vplyvu plynov z batérií nie priamo nad nimi!)
2) Ak je to vyžadované, nainštalujte kabeláž alarmového kontaktu a kabeláž resetu.
3) Použite minimálne kábel dimenzie 0,75 mm2 pre pripojenie negatívneho, pozitívneho a stredného pólu (v tomto poradí!)
Balancér je pripravený na prevádzku. Ak napätie na ktorejkoľvek zo sledovanej batériu (stringu) vzrastie nad 27,3 V (počas nabíjania), zelená LED dióda sa rozsvieti, čo znamená, že balancér je aktivovaný. Ak za tejto situácie bude odchýlka batérií (stringov) väčšie ako 50 mV, začína aktívne balansovanie, teda kompenzácia rozdielu batérií (stringov) .Ak odchýlka dosiahne 100 mV, aktivuje sa jedna z oranžových LED diód. Odchýlka väčšia ako 200 mV spustí alarmové relé.
U sérioparalelního radenie batérií musí byť stredná prepojovacia kabeláž medzi paralelnými radmi takú dimenziu, aby zvládla príslušný prúd, pokiaľ sa časť batérie odpojí.

Technické údaje:
Rozsah vstupného napätia: do 18 V na každú batériu, 36 V celkom
Úroveň napätia pre aktiváciu balancéra: 27,3 V ± 1%
Úroveň napätia pre deaktiváciu balancéra: 26,6 V ± 1%
Spotreba energie v deaktivovanom stave: 0,7 mA
Spotreba energie v aktivovanom stave: 50 mV
Maximálny balančné prúd: 0,7 A pri odchýlke 100 mV a viac
Napäťová odchýlka pre spustenie alarmu: 200 mV
Napäťová odchýlka pre vypnutie alarmu: 140 mV
Alarmové relé: 60V / 1 A, štandardne otvorené
Spôsob vypnutie alarmového relé: prepojenie dvoch výstupy označených ako RESET
Ochrana proti prehriatiu: áno
Rozsah prevádzkových teplôt: -30 až + 50 ° C
Maximálna vlhkosť: až 95% (nekondenzujúca)
Farba krytu: modrá (RAL 5012)
Pripojovacie kontakty: 6 mm2 / AWG10, pripevnenie skrutky
Stupeň krytia: IP22
Hmotnosť: 0,4 kg
Rozmery (výška x šírka x hĺbka): 100 x 113 x 47 mm

 

Hodnotenie zákazníkov

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Napísať názor

Balancér batérií  24 48V

Balancér batérií 24 48V

vyrovnávanie 12V batérií v sérii 24 alebo 48V odstrani prebíjanie jednej alebo viacerych baterií v sérií. Čím sa predlží životnost batérií